جستجوگر پیشرفته


موضوع : برنامه ریزی , مدیریت ,

وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند

شماره :

تاریخ:

 (( ابلاغ پروژه مهر ))

سرکار خانم : .............

 

با سلام و احترام

ضمن قدردانی و ارج  نهادن بر تلاش های ارزنده جنابعالی ، امید است  با همت و خلاقیت  و تلاش خود در اجرای پروژه مهر سال تحصیلی 1400 -1399 با پیروی از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری ؛ در سال" جهش تولید" در اجرای بهینه امور ،بنا بر مصوبات شورای مدرسه در خصوص بازگشایی آموزشگاه اقدامات لازم به نحو احسن صورت پذیرد .

لذا جنابعالی با حفظ سمت به عنوان دبیر ستاد پروژه مهر این آموزشگاه منصوب می شوید. امید است بر اساس شرح وظایف و تصمیمات اتخاذ شده، با همکاری سایر اعضاء محترم در ایفای مسئولیت خود ساعی و موفق باشید.

 

                               

مدیر دبستان حضرت قائم(عج)

شهرام دستجردیامتیاز :

برچسب ها : نمونه ابلاغ پروژه مهر , ابلاغ پروژه مهر آموزشگاه , ستاد پروژه مهر , آموزش و پرورش بیرجند , دبستان حضرت قائم ,
ابلاغ پروژه مهر نوشته شده در سه شنبه 23 / 06 / 1400 ساعت 9:17

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت ,

وزارت آموزش و پرورش

اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی

مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند

شماره:

                                                                           تاریخ:

همکار ارجمند :جناب آقای مسلم ابوترابی

 

سلام علیکم

با احترام ،نظر به اجرای دستورالعمل ثبت نام مدارس و با عنایت به مسئولیت پذیری و تعهد کاری شما و همچنین با نظر به اهمیت فرایند ثبت نام ، از مورخه 1400/3/1 با حفظ سمت به عنوان (دبیر کمیته ثبت نام آموزشگاه و مسئول دریافت و کنترل مدارک) برای سال تحصیلی 1400/1399 منصوب می شوید امید است با پیگیری امور و فعالیتهای مربوط به امر ثبت نام دانش آموزان ، شاهد اجرای هرچه بهتر  و منظم تر روند ثبت نام  باشیم.

 

با احترام:

 شهرام دستجردی

مدير دبستان حضرت قائم (عج)

دانلود فایل ابلاغ ستاد ثبت نام (ورد )...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : ابلاغ ستاد ثبت نام , نمونه ابلاغ , کمیته ثبت نام , مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ,
ابلاغ ستاد ثبت نام نوشته شده در سه شنبه 23 / 06 / 1400 ساعت 8:59

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت , کتب درسی ,

ورود مدارس به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، از طریق سامانه سناد انجام می شود.

 

ثبت سفارش و توزیع درسی سال تحصیلی 1400-1399 تمامی دوره های تحصیلی از طریق سامانه www.irtextbook.ir www.irtextbook.com و برابر جدول تقویم زمانی زیر انجام می شود.

 

مدارس ضمن اطلاع رسانی به دانش‌آموزان به شرح تقویم زمانی زیر نسبت به ثبت سفارش کتاب های درسی سال تحصیلی 1400-1399 بر فرض قبولی دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری اقدام نمایند. در صورت عدم موفقیت دانش آموز در پایه فعلی در زمان اصلاح سفارش امکان تغییر پایه وجود خواهد داشت.

 

تقویم زمانی سفارش کتاب های درسی

ثبت سفارش پایه های اول، هفتم و دهم از تاریخ 99/4/8 آغاز خواهد شد.

 

ثبت سفارش گروهی و انفرادی

آمادگی تکمیلی (پیش دبستانی استثنایی)

پایه دوم تا ششم دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)

پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه

پایه هشتم و نهم دوره اول متوسطه پیش حرفه ای استثنایی

پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه (نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش)

پایه یازدهم و دوازدهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استنثایی

99/1/24     شروع

  99/3/23     پایان

 

آمادگی مقدماتی (پیش دبستانی استثنایی)

پایه اول دوره ابتدایی (عادی و استثنایی)

99/4/8     شروع

99/6/9      پایان

 

پایه هفتم دوره اول متوسطه

پایه هفتم دوره اول متوسطه پیش حرفه ای استثنایی

پایه دهم دوره دوم متوسطه

پایه دهم دوره دوم متوسطه حرفه ای استثنایی

99/4/8   شروع

99/6/15   پایان

 

اصلاح سفارش

تمامی دوره های تحصیلی

99/4/17   شروع...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : ثبت نام کتب درسی , زمان ثبت نام کتاب هاب درسی , تاریخ تحویل کتب درسی , زمان ثبت نام کتاب های درسی سال جدید , ادرس سامانه خرید کتاب , سایت،خرید،کتاب های،درسی , ثبت نام کتاب های متوسطه , ثبت نام کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه ,
ثبت نام کتاب های درسی نوشته شده در شنبه 27 / 02 / 1399 ساعت 19:45

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت ,

کلیه مدارس از روز شنبه 27 اردیبهشت با رعایت نکات ایمنی و بهداشتی باز خواهند بود

 

وزیر آموزش و پرورش گفت: تصمیم گرفته شده است از ۲۷ اردیبهشت‌ماه همه مدارس بازگشایی شوند و تمام کارکنان و معلمان در مدرسه حاضر شوند تا اگر دانش آموزان ابهامات و اشکالاتی در خصوص دروس خود دارند، برطرف شود..

محسن حاج میرزایی امروز سه‌شنبه در گفت وگویی که از رسانه ملی پخش شد، افزود: حضور همه دانش‌آموزان در مدارس از هفته آینده با ماسک و دستکش و رعایت فاصله‌های اجتماعی مجاز است و شورای آموزشی مدرسه اختیار دارد، متناسب با حضور دانش آموزان درخصوص تشکیل جلسات و ادامه آن تصمیم‌گیری کند..

وی با بیان اینکه دانش آموزانی که سوال و یا مشکلی با آموزش مجازی و یا تلویزیونی ندارند، ملزم به حضور در مدرسه‌ نیستند،‌ افزود:‌ ولی حضور معلمان در مدارس الزامی است و دانش آموزان پیش دبستانی و استثنایی نیز به دلیل آسیب پذیر بودن در برابر ویروس کرونا اجازه حضور در مدارس را ندارند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: پیش از هفته اول اسفندماه سال ۹۸ که مدارس به دلیل شیوع کرونا تعطیل شد، حدود ۷۰ درصد کتب درسی آموزش داده شده بود و ۳۰ درصد باقیمانده نیز به صورت مجازی آموزش داده شد تا سال تحصیلی به اتمام برسد.

حاج میرزایی با تاکید بر اینکه تلویزیون بعنوان یکی از ابزارهای مهم به کمک آموزش دانش آموزان آمد، اظهار داشت: همه دروس باقیمانده در تلویزیون آموزش داده شد و شبکه دانش آموزی «شاد» نیز فعال...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : بازگشایی مدارس , کرونا در مدارس , جلوگیری از بیماری دانش آموزان , رعایت فاصله اجتماعی , دستورالعمل های بهداشتی , نکات بهداشتی , وزیر آموزش و پرورش , معلمان،فردا , آموزش و پرورش بیرجند ,
بازگشایی مدارس از 27 اردیبهشت نوشته شده در جمعه 26 / 02 / 1399 ساعت 20:4

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت , رنگارنگ , دانش آموز ,

نشاط و شادابی دانش آموزان در مدرسه

با توجه به اینکه جامعه ی فردا را فرزندان امروز ما اداره خواهند کرد.اگر خوب تعلیم ببینند و خدایی تربیت شوند جامعه نیز شاداب ومنظم و سالم خواهدبود.

نشاط و شادابی در مدرسه باعث رشد و تکامل تمام ابعاد وجودی یک دانش‌آموز در بعد جسمانی، شناختی، عاطفی، اخلاقی و معنوی می‌شود. چنانچه یک بعد از این ابعاد دچار صدمه شود و یا مورد غفلت و فراموشی قرار گیرد، دانش‌آموز به توانایی‌ها و شایستگی‌های کامل خود دست نخواهد یافت.


از آنجا که شادى بزرگ ترها عامل مؤثر در شادى و نشاط کودکان است و اولیا و مربیان غمگین نمى توانند فرزندان و دانش آموزانى شاد تربیت کنند از این رو با ارائه نظام اعتقادى درست براى دستیابى به شادى، مى توان به افزایش شادى در میان افراد جامعه کمک کرد. به این ترتیب مردم مى توانند تغییرى مثبت در زندگى خود بوجود آورند احساس پیشرفت و لذت در زندگى داشته باشند و به شادى و مسرت دائمى دست یابند و فقط در این صورت است که مى توانند شادى و مسرت را در وجود کودکانشان نیز پرورش دهند.

لذا سیراب نشدن فرزندان از محبت و عاطفه، عدم تعادل روحی و روانی را به ‌دنبال دارد، نا آشنایی خانواده‌ها به روش‌های مؤثر تعلیم و تربیت را می‌توان با آموزش احساس مسؤولیت در برابر خود، خانواده، واقع بینی توام با نگرش مثبت، تقویت روحیه همکاری و کار گروهی، آموزش مهارت های زندگی، تقویت مهارت ادراکی، و….. به کمک کلیه دست‌اندرکاران محیط آموزش تا حدود زیادی حل کرد تا در نهایت محیطی شاداب، سازنده و قانونمند ایجاد شود و بتوانیم فرزندان سالم و خوبی تحویل جامعه دهیم.

                  

عوامل مؤثر بر نشاط و شادابی دانش آموزان

 خانواده

مهمترين عامل نقش خانواده است، تربيت فرزند از اوان زندگي و ايجاد نشاط او و پيوند ميان ...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : مدرسه شاد , اموزش و پرورش شهرستان بیرجند , شاداب سازی مدارس , تقویت روحیه دانش آموز و معلم , معلمان شاد , جامعه سالم , خانواده سالم , نقش خانواده در تربیت کودکان , آموزش و پرورش،بیرجند ,
نشاط و شادابی دانش آموزان در مدرسه نوشته شده در جمعه 12 / 07 / 1398 ساعت 22:5

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت ,

انتصاب مدیران مدارس

منابع آزمون و دانلود نمونه سوالات آزمون انتصاب مدیران

آزمون مدیران

امسال دومین سالی است که همکارانی که متقاضی مدیریت مدارس می باشند باید در سامانه ثبت نام کنند و ....

فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس مبتنی بر سامانه الکترونیکی در سال تحصیلی ۹۹-۹۸

 

سامانه ثبت نام :

 

 entekhab.medu.ir

 یا

 hamgam.medu.ir

 

همکاران فرهنگی داوطلب می توانند با کد ملی و رمز عبور خود در سامانه همگام(رمز ورود جهت دریافت فیش حقوقی)در هریک از دو سامانه معرفی شده، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند

 

یادآوری:مدیران فعلی مدارس در صورتیکه متقاضی جابجایی به سایر مدارس ناحیه/منطقه خود هستند نیز الزاماً باید در فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس شرکت نمایند.

-بدین منظور هیچگونه الزامی به استعفا از پست فعلی مدیریت وجود ندارد

-پس از شرکت مدیران فعلی مدارس در فرایند مذکور به منظور جابجایی به سایر مدارس،در صورت موافقت نهایی ریاست اداره ناحیه/منطقه و سایر مراحل قانونی،جابجایی ایشان انجام می پذیرد

-:همکاران شاغل در پست های اداری نیز در صورت تقاضا جهت احراز پست مدیریت مدارس، باید از طریق فرایند حاضر،(انتخاب و انتصاب مدیران مدارس مبتنی بر سامانه الکترونیکی)اقدام نمایند

 

-:کلیه داوطلبان شرکت در فرایند انتخاب و انتصاب مدیریت مدارس باید در زمان انتصاب به عنوان مدیر،از خدمت سنواتی وی حداقل۴سال تا بازنشستگی باقیمانده باشد.(داوطلبان با مدرک تحصیلی لیسانس حداکثر ۲۶سال سنوات خدمت و داوطلبان با مدرک تحصیلی فوق لیسانس حداکثر ۳۱سال سنوات خدمت داشته باشند.)

-:داوطلبانی که در سال گذشته در فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس مبتنی بر سامانه الکترونیکی شرکت نموده و موفق به کسب امتیازات لازم و قرار گرفتن در بانک اطلاعات مدیران ناحیه خود شده اند نیازی به شرکت مجدد در فرایند جاری ندارند و امتیاز آن ها در سال گذشته لحاظ خواهد شد.

 

-در صورتیکه افراد داوطلب سال گذشته از امتیاز کسب شده خود رضایت ندارند و درصدد بهبود آن(امتیاز و رتبه)هستند مجدداً می توانند در فرایند سال جاری نیز شرکت نمایند.

 

فرایند انتخاب و انتصاب مدیران مدارس مبتنی بر سامانه الکترونیکی مطابق دستورالعمل اجرایی ،...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : منابع آزمون مدیران , سامانه انتصاب مدیران , سوالات،آزمون،انتخاب،مدیران , دانلود منابع،ازمون مدیران , آموزش پرورش شهرستان بیرجند , اداره کل آموزش و پرورش،خراسان،جنوبی ,
انتصاب مدیران مدارس نوشته شده در پنج شنبه 26 / 02 / 1398 ساعت 23:42

صفحات سایت

تعداد صفحات : 7

لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به moalleman می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .