جستجوگر پیشرفته


موضوع : رنگارنگ , دانش آموز , مدرسه ,

  1) - بررسی چگونگی  مشارکت دانش مشارکت دانش آموزان در فعالیت های آموزشی و پرورشی و اجرایی و ارائه پیشنهاد به شورای مدرسه
2) -  همکاری با مسئولین مدرسه در فعال سازی تشکل های دانش آموزی از قبیل بسیج دانش آموزی – انجمن اسلامی و تشکل های دانش آموزی
3)  -  همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبتهای گوناگون
  4)-  همکاری در برنامه ریزی و اداره نشریه مدرسه
  5) - همکاری در برنامه ریزی و برگزاری مسابقات فرهنگی وهنری  علمی و ورزشی دانش آموزان
   6) - همکاری در برنامه ریزی و برگزاری اردوی دانش آموزی و بازدید علمی
7) - همکاری در برنامه ریزی و برگزاری نماز جماعت و مراسم آغازین
8)- همکاری در برنامه ریزی برنامه امتحانات داخلی
9)- همکاری در برنامه ریزی برنامه در اداره کتابخانه و تعاونی و مسائل بهداشتی
  10)- انتخاب نماینده جهت شرکت در شورای مدرسه و انجمن اولیائ و مربیان
   11) - ارائه پیشنهاد به مدیر مدرسه جهت تشویوق دانش آموزانی که مشارکت فعال در امور اجرایی مدرسه داشته اند 


شرح وظایف کلی کمیته های شورای دانش آموزی


- کمیته فرهنگ و قرآن و معارف اسلامی
      الف) همکاری در برنامه ریزی و اجرایی برنامه های قرآنی  ( تشکل های قرآنی. محفل انسی با قرآن-  مراسم آغازین .و ایام الله . و مناسبت ها و مسابقات قر آنی و نهج البلاغه)
      ب) نماز  (برگزاری نماز جماعت و توسعه و تجهیز نماز خانه و ترویج نماز)
        ج)  ادبی (برگزاری مسابقات شعر- داستان – مطا لعه و تحقیق – روزنامه دیواری) 
       د  ) کتابخانه آموزشگاه و فعال سازی آن ( تجهیز کتابخانه. معرفی تازه های کتاب و برگزاری نمایشگاه)


- کمیته بهداشتی


  الف) نظارت بر بهداشت محیط آموزشگاه...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : شورای دانش آموزی , اعضای،شورای،دانش آموزی،مدرسه , کمیته علمی آموزشی , کمیته سیاسی اجتماعی , اعضای کمیته هنری , شرح وظایف کمیته , دیدار با شخصیت های سیاسی و فرهنگی , تهیه نشریه دیواری , کمکهای اولیه و بیماری های نو پدید , بهداشت فردی ,
شرح وظایف کلی شورای دانش آموزی مدارس نوشته شده در سه شنبه 16 / 11 / 1397 ساعت 22:52

موضوع : برنامه ریزی , مدیریت , رنگارنگ , متفرقه , روانشناسی , مدرسه ,

بسیاری از والدین و دانش‌آموزان در مورد فواید و معایب لباس‌های فرم مدارس نظرات متفاوتی دارند. در این مطلب ،با یکدیگر نکات مثبت و منفی پوشیدن لباس‌ متحدالشکل یا یونیفرم دانش آموزان را مورد بررسی قرار می دهیم.

از مدرسه بعنوان خانه‌ دوم تعبیر می‌شود که درآن کودکان در سال‌های تکوینی خود ، کاملاً منضبط بار می‌آیند تا وقتی از آن بیرون آمدند افراد روشنفکر و مسئولی باشند. مطالعات علمی به ما می‌گویند که مدارس ، نیازمند دانش آموزانی هستند که یونیفرم بپوشند تا عوامل آسیب زا از انها کاملا دور شده و باعث ‌شوند آنها کاملاً روی درس‌های خود تمرکز کنند.

هرچند هماهنگ بودن لباس دانش‌آموزان تا حدی چاره ای برای حذف فاصله طبقاتی محسوب می شود اما تغییرهر ساله این لباس های فرم علاوه بر اسراف بودن ، برای خانواده هایی که توان مالی بالایی ندارند می تواند مشکل ساز شود

از دیدگاه متخصصان تنوع رنگ ، با نشاط و شادابی کودکان و حتی بزرگسالان رابطه مستقیم دارد و موجب می‌شود هیجانات کودکان، نوجوانان و جوانان به طور منطقی بروز کند.

رنگ لباس ها و تشعشعات آن روی میزان اضطراب تاثیرگذار هستند انتخاب رنگی مناسب برای لباس های مدرسه بویژه در دانش آموزان ابتدایی از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 

لباس فرم دانش آموز

 

اهمیت مدارس از نظر کودکان:

طبق نظر برخی از افراد، کودکی که لباس فرم به تن می‌کند، به احتمال زیاد مدرسه را جدی‌تر می‌گیرد پوشیدن لباس فرم مدارس ، برای کودک این پیام را به همراه دارد که همانطور که والدینش قبل از رفتن به کار لباس مناسب می‌پوشند ، او نیز باید خود را برای مدرسه آماده کند .

مدارس گزارش کرده‌اند که زمانی که کودکان " لباس‌های بازی" را از تن خارج کرده و "لباس‌های فرم" به ...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : آموزش و پرورش بیرجند , دبستان حضرت قائم , لباس فرم دانش آموزان , مزایا و معایب لباس فرم مدارس , بهترین لباس مدرسه , یونیفرم مدارس , اهمیت لباس فرم دانش آموزان , تاثیر رنگ لباس بر یادگیری دانش اموزان , لباس های رنگی و روشن , لباس های مد روز , لباس زیبا و جذاب ,
مزایا و معایب لباس فرم دانش آموزان نوشته شده در سه شنبه 06 / 06 / 1397 ساعت 0:18

موضوع : اطلاعات عمومی , معلم , دانش آموز , مدرسه ,

مدرسه دولتی یا مدرسه غیر دولتی؟

 

این روزها این سوال را زیاد می شنویم که مدرسه دولتی بهتر است یا غیردولتی؟

یکی از درگیری های مهم ذهنی تمام والدین در طول تابستان ثبت نام فرزندشان در مدرسه و نحوه انتخاب مدرسه است.
تامین آینده ای سرشار از امید و روشن وظیفه تمام والدین است اما یکی از سوال های اصلی این است که فرزندم را در مدرسه دولتی ثبت نام کنم یا غیر انتفاعی؟

Image result for ‫عکس دانش اموز‬‎

 

 آیا والدین فقیر و یا خدای نکرده بی مبالات به فکر مدارس دولتی اند؟ آیا مدرسه های دولتی آینده فرزندانمان را تباه می کنند؟ و....

 

مدارس دولتی:
این مدارس برای عموم و با هیچ پیش شرطی دانش آموزان خود را اخذ می کنند و تحت نظارت مستقیم دولت مدیریت می شود . از دریافت شهریه تا سرفصل ها و ...

 

مدارس نيمه دولتي:
مدارسی هستند كه بوسيله سازمان ها يا شهروندان بصورت شخصي هدايت مي شوند اما پذيرش آن بصورت ...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : معایب و مزایای مدارس دولتی , معایب و مزایای مدارس غیردولتی , امکانات مدارس مختلف , سطح علمی مدارس مختلف , شهرستان بیرجند , انواع مدرسه , بهترین مدارس کشور , بهترین معلمان , قبولی در آزمونهای نمونه تیزهوشان , تقویت روحیه دانش آموزان ,
کدام مدرسه بهتر است؟ نوشته شده در 24 / 05 / 1395 ساعت 4:24

موضوع : رنگارنگ , دینی.مذهبی , مدرسه ,

راهکارهای جذب دانش آموزان به نماز در مدرسه

 

Image result for ‫تصاویر نماز خواندن دانش اموزان‬‎

 ۱- تبیین اثرات نماز

2- تکریم وشخصیت دادن به دانش آموزان

3- نشاط آفرینی فرهنگی و اعتقادی و خودباوری در دانش آموزان

4- ایجاد رابطه قوی دینی بین معلمان و دانش آموزان

5- شرکت معلمین ، مدیر و معاون در صف نماز جماعت ،کنار دانش آموزان

6- بازگو نمودن اهمیت و ضرورت نماز به اولیا دانش آموزان

7- اجرای مسابقات مختلف در خصوص نماز و اهدا جوایز به دانش آموزان برتر

8- داشتن دوستان دینی در مدرسه

9- داشتن نمازخانه جذاب و عالی و استفاده از رنگ های دلپذیر در آن

10- برگزاری نمایشگاه در خصوص نماز از آثار دانش آموزان

11- توزیع کتب دینی و اخلاقی ساده

12- معرفی دانش آموزان نمازگزار و تشویق آنان در حضور دیگران...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : نمازخانه مدارس , علاقمندی به نماز , جوایز نماز , راهکار جذب دانش آموز , مدیریت اموزش پرورش , شهرستان بیرجند , احادیث , قرائت قران , نمازخانه جذاب , نمازگزار , دانش اموزان مدارس ,
76 راهکار برای جذب دانش آموزان به نماز نوشته شده در پنج شنبه 27 / 03 / 1395 ساعت 4:26

موضوع : معلم , دانش آموز , مدرسه ,

کار گروهی در کلاس درس

نتیجه تصویری برای گروه بندی کلاسی

بهترین گونه ی تشکیل یک گروه، گردهم آیی اعضای با توانایی های گوناگون است. هر عضو توانایی های خود را دارد. او این توانایی ها را به دیگران می آموزد.

این بار که از کوچه و بازار گذشتید به تیم های ورزشی محلی توجه کنید. به گونه ای خودجوش، کودکان گرد هم جمع می شوند، نه رییسی است و نه مرئوسی! می خواهند بازی کنند و از بازی لذت ببرند! داوری حضور ندارد! سر یک اتفاق دور هم جمع می شوند، بحث می کنند، داد و فریاد می کنند، کارشان گاهی به پرخاش می کشد، اما اگر اندکی صبر کنید به زودی به یک تفاهم می رسند، بازی ادامه پیدا می کند.

ما این تیم طبیعی را به شکلی غیر طبیعی به وجود می آوریم، همه چیز تقسیم بندی می شود، جای هر کسی مشخص می شود، آموزگار باید پشت میز خودش بنشیند و درس بدهد و دانش آموزان پشت به هم و رو به تخته سیاه و گوش بدهند. هر کسی باید نمره ی خودش را بگیرد و خودش را به پایه ی بالاتر برساند.

این بدترین شکل گردهم آیی است! اما چون خود ما در چنین جایگاهی تربیت شده و رشد یافته ایم، آن را طبیعی می انگاریم.

-به تشکیل تیم در کلاس درس بیاندیشید و ساختارها را در هم بشکنید...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : گروههای مختلف کلاس درس , انواع مختلف گروه , تبادل اطلاعات بین اعضای گروه , گروهبندی کردن در کلاس , تصاویر گروه بندیعکس گروه , همسو و هماهنگ کردن دانش آموزان , چینش دانش آموزان , طرز قرارگرفتن در جمع و گروه های مختلف , چگونگی تشکیل تیم , تعداد اعضای هر گروه , اموزش اعضای گروه , تحمل دیگرانسازگاری با محیط و دیگران , برنامه ریزی و رهبری گروه ,
گروه ها در درون کلاس نوشته شده در سه شنبه 01 / 02 / 1394 ساعت 15:38

موضوع : معلم , دانش آموز , مدرسه ,

چند راهکار برای شاداب نمودن کلاس و جلوگیری از خستگی دانش آموزان : 

 

·        شروع کلاس با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید یا ذکر صلوات در شروع هر درس . (می توان با انتخاب هدفمند آیات ، در طول روز هم از ترجمه آن برای راهنمایی و هدایت دانش آموزان استفاده نمود و پیام های تربیتی و اخلاقی آنرا بیان کرد)

·        حتما" قبل از تدریس درس جدید ، خلاصه مطلب قبلی برای دانش آموزان گفته شده و رفع اشکال شود . ( این کار می تواند با طرح چند سوال موثر نیز اتفاق بیافتد).

·        جهت نصب مطالب مهم درسی که به صورت تراکت یا روزنامه دیواری توسط دانش آموزان و یا خودتان تهیه شده در کلاس درس ، از دانش آموزان نظر خواهی نموده و دلایل نظرشان را جویا شوید .

·        هیچگاه بدون اطلاع قبلی ، از دانش آموزان به صورت شفاهی یا کتبی امتحان نگیریم ، چون این روش علاوه بر اینکه هیچ یک از اهداف ارزشیابی را محقق نمی سازد ، بلکه اضطراب دانش آموزان را افزایش می دهد .

·        به دانش آموزانی که جهت ارائه درس در حضور همکلاسی هایشان اضطراب زیاد دارند اجازه دهیم بر روی صندلی بنشینند و فعالیت خویش را ارائه دهند .

·        نظر خواهی از دانش آموزان در مورد خصوصیات اخلاقی و روش های تدریس ارائه شده در کلاس به صورت غیر مستقیم تاثیر مثبتی در رفع معایب احتمالی و موفقیت شما خواهد داشت .

·        در هر جلسه یکی از دانش آموزان با برنامه از پیش طراحی شده انتخاب شود ، تا مطالبی در راستای درس را به دانش آموزان ارائه دهد . با استفاده صحیح و مدغن از این روش می توان ، مشکلات متعددی از قبیل خجالتی بودن دانش آموزان و عدم توجه دانش آموزان به درس و .... را ، مرتفع نمود . 

·        استفاده از روش های ایفای نقش برای ارائه بعضی از دروس توسط دانش آموزان مستعد کلاس . ( استفاده از روش های متنوع کارایی کلاس را بالا می برد)

·        -     استفاده از در دسترس ترین ادات تشویق یعنی تشویق لفظی را در کلاس هرگز فراموش نکنید . اگر این تشویقات به موقع و بجا استفاده گردد ، اثرات پایا و ماندگاری خواهد داشت ....ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : شاداب بودن دانش آموزان و محیط کلاس , مدیریت و توانایی اداره مطلوب , وضع قوانین خشک و ظالمانه , خستگی و کسالت دانش آموزان , برنامه ریزی خوب و مطلوب , استفاده از دانش آموزان در جریان تدریس , ایجاد علاقه در دانش آموزان , استفاده از کتابهای مرتبط , کتب غیر درسی , تشویق لفظی یا تنبیه بدنی , قدرت مانور , علاقه به مطالعه , استفاده از تکنولوژی روز , شاداب سازی مدرسه و کلاس درس , معلم خوش اخلاق و قاطع , عکس یادگاری , عکس گروهی کلاس درس ,
شاداب نگهداشتن فضای کلاس نوشته شده در جمعه 21 / 01 / 1394 ساعت 2:42

صفحات سایت

تعداد صفحات : 2

لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به moalleman می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .