جستجوگر پیشرفته


موضوع : رنگارنگ , متفرقه , اخبار آموزش و پرورش ,

از امسال سامانه دانش آموزی سیدا و پدا راه اندازی شده است و ثبت نام و پذیرش دانش آموزان در کلیه مدارس و مدارس شاهد از طریق سامانه پادا https://pada.medu.ir انجام می گیرد.

به فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان 50 درصد و بالاتر فرزندان شاهد می گویند.

جدول زمانبندی ثبت نام:

مراحل ثبت نام و دوره تحصیلی اول ابتدایی متوسطه اول(پایه هفتم) متوسطه دوم (پایه دهم)
زمان ثبت نام از 1 تا 25 خرداد از 22 خرداد تا 15 تیر از 1 تا 25 تیر
اعلام نتایج اولیه 

اواسط خرداد

اواسط تیر

اواخر تیر

اعلام نتایج مدارس شاهد

نیمه اول تیر

اواخر تیر و اوایل مرداد

نیمه اول مرداد

  • ثبت نام و پذیرش دانش آموزان در مدارس شاهد و مدارس دیگر از طریق سامانه پادا https://pada.medu.ir انجام می گیرد.
  • اولیای محترم در هنگام ثبت نام و درج اطلاعات دانش آموز به نام و نام خانوادگی ، کدملی و دیگر مشخصات شناسنامه ای دقت نمایند هرگونه اشتباه در این اطلاعات یا نام استان، شهر ، مدرسه و...می تواند باعث عدم ثبت نام دانش آموز گردد و مسئولیت ان مستقیما با اولیای دانش آموز خواهد بود
  • مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده با ولی می باشد اصل مدارک در زمان ثبت نام قطعی دریافت خواهد شد
  • ضمنا می توان تا پایان زمان ثبت نام نسبت به ویرایش اطلاعات وارد شده اقدام نمود.

در نهایت پس از بررسی امتیازات ، نتایج نهایی از طریق همین سایت به اطلاع داوطلبان می رسد و ثبت نام نهایی به صورت حضوری در مدارس شاهد انجام می شود 

  • اولیای دانش آموزان غیرشاهد در تاریخ مشخص شده می توانند در صورت دارا بودن شرایط اولیه ثبت نام ، فرم ثبت نام اولیه را تکمیل نمایند و...

در آموزش و پرورش شهرستان بیرجند نیز دانش آموزان غیر شاهد به شرط کسب نمرات خیلی خوب و داشتن دیگر شرایط مشخص شده می توانند ثبت نام نمایندامتیاز :

برچسب ها : ثبت نام مدارس شاهد , آموزش و پرورش بیرجند , زمانبندی،ثبت،نام،مدارس،شاهد , ادرس،سامانه،پادا ,
ثبت نام مدارس شاهد نوشته شده در دو شنبه 31 / 03 / 1400 ساعت 10:21

موضوع : رنگارنگ , اخبار آموزش و پرورش ,

بزرگترین مجتمع آموزشی شرق کشور
مجتمع آموزشی حیات طیبه (سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) شهرستان بیرجند با دستور رئیس جمهور و با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و استاندار خراسان جنوبی،مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ، مدیرکل نوسازی مدارس استان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند و جمعی از مسئولین کشوری و لشکری افتتاح و تحویل آموزش و پرورش شهرستان بیرجند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رخشانی‌مهر در سفر به استان خراسان جنوبی و شهرستان بیرجند، مجتمع آموزشی حیات طیبه «سردار شهید حاج قاسم سلیمانی» را در شهر بیرجند افتتاح کرد.
مجتمع آموزشی حیات طیبه بیرجند، با زیربنای آموزشی 10هزار و 263 مترمربع، در زمینی به مساحت 7000 مترمربع ساخته شده‌ و دارای 45 کلاس درس، 28 اتاق اداری، 4 باب آزمایشگاه، یک کارگاه، یک کتابخانه و دو باب نمازخانه می باشد.
این مجتمع بزرگ آموزشی، همچنین دارای یک سالن ورزشی چند منظوره و سالن آمفی تئاتر و پارکینگ می باشد که مجموعا با اعتباری بالغ بر 400میلیارد ریال از محل اعتبارات اداره‌کل نوسازی مدارس خراسان جنوبی و با مشارکت اداره‌کل راه و شهرسازی این استان ساخته شده است.

مدارس شهرستان بیرجند

متراژ زمین این مجتمع 7000 متر مربع و زیربنای آموزشی 10263 مترمربع می باشد .

به گفته دکتر محمود چاوشان مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی ، مقاطع طوری طراحی شده که از هم مجزا هستند و دسترسی به یکدیگر ندارند . تنها امکان استفاده از فضاهای ورزشی و ازمایشگاه به صورت مشترک امکانپذیر می باشد.امتیاز :

برچسب ها : آموزش و پرورش خراسان جنوبی , اموزش و پرورش شهرستان بیرجند , مجتمع شهید سلیمانی , مجتمع آموزشی سردار دلها , بزرگترین مجموعه شرق کشور ,
بزرگترین مجتمع آموزشی شرق کشور نوشته شده در شنبه 18 / 02 / 1400 ساعت 20:54

موضوع : رنگارنگ , آموزش ابتدایی , اخبار آموزش و پرورش ,

طرح خوانا

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت : طرح تحولی خوانا پاسخی به چالشها و مشکلات دانش‌آموزان در رابطه با مهارتهای پایه ی زبانی از جمله‌ خواندن، نوشتن و صحبت کردن است که آموزش و پرورش بعنوان یکی از مهمترین برنامه‌های خود در دستور کار دارد..

به گزارش روابط عمومی معاونت ابتدایی رضوان حکیم زاده روز پنجشنبه افزود: یکی از ماموریت‌های اصلی دوره ی ابتدایی بر اساس سند تحول بنیادین وزارت آموزش و پرورش اینست که مهارت‌های پایه خواندن، نوشتن و مهارت‌های زبانی را در دانش‌آموزان ایجاد کند.

وی ادامه داد: نتایج شرکت در آزمون‌های بین المللی پرلز که مربوط به سواد خواندن و درک مطلب است، نشان می دهد که هنوز به میانگین جهانی در این زمینه‌ها نرسیده‌ایم و با وجود برنامه‌های درسی خواندن و نوشتن اما مهارت‌محور، عمل نکرده‌ایم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان فعالیتهای متعددی برای روخوانی و رونویسی انجام داده‌اند اما به این معنی نیست که به مهارتهای خواندن، درک مطلب و نوشتن هم دست پیدا کرده باشند، بنابراین بسته تحولی خوانا برای پاسخ به این چالش تدوین شده است.

حکیم ‌زاده یادآور شد: در طرح تحولی خوانا سعی شده که مهارت‌های چهارگانه زبانی مانند...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : طرح خوانا , طرح تحولی خوانا , آموزش و پرورش , وزارت آموزش و پرورش , معاون اموزش ابتدایی وزیر , مهارت خواندن،نوشتن , مهارت سخن گفتن.دانش آموزان ابتدایی ,
طرح خوانا نوشته شده در شنبه 30 / 12 / 1399 ساعت 0:11

موضوع : برنامه ریزی , کرونا , رنگارنگ , اخبار آموزش و پرورش ,

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش خانم رضوان حکیم‌زاده درباره بازگشایی مدارس از اول بهمن ماه اعلام کرد:

براساس تصمیمات ستاد ملی کرونا بازگشایی مدارس برای دانش‌ آموزان کلاس اول و دوم دبستان در مناطق زرد و آبی انجام می‌شود ،
دروس عملی شایستگی‌های فنی در شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای نیز بصورت حضوری است و در مناطق آبی مدارس دارای جمعیت کمتر از 50 نفر که بیشتر در مناطق روستایی و عشایری قرار دارند نیز کاملاً باز بوده و پذیرای دانش‌‌آموزان در تمام پایه‌های تحصیلی هستند.
وی افزود: هر منطقه‌ای که توسط وزارت بهداشت زرد اعلام شود این مقررات برای آنها اجرا و مدارس بازگشایی می‌شود براساس دستورالعمل ابلاغ شده توسط وزیر آموزش و پرورش، مسئولیت مناطق و مدیران مدارس مشخص و تأکید شده است که پروتکل‌های بهداشتی اجرا و بر آن نظارت شود.
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سایر پایه‌ها آموزش مجازی ادامه دارد تا شرایط جدیدی بوجود بیاید ، گفت: امیدواریم شرایط رو به بهبود باشد تا بتوانیم با گذشت زمان برای سایر پایه‌های تحصیلی به ویژه دوره ی ابتدایی که آموزش مجازی واقعاً نمی‌تواند منبع خوبی برای یادگیری دانش آموزان باشد آموزش‌های حضوری را حتی بصورت محدود و در زمان کوتاه داشته باشیم.
چون پژوهش‌ها نشان می‌دهد کودکان بیشتر در معرض آسیب قرار می‌گیرند و آموزش های حضوری تاحد زیادی می‌تواند عقب افتادگی که دانش آموزان درگیر آن هستند را جبران کند.
حضور بیش از 10 دانش‌آموز در کلاس درس ممنوع خواهد بود.
وی درباره روال حضور دانش آموزان مناطق زرد با بازگشایی مدارس، عنوان کرد: در هیچ ...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : بازگشایی مدارس , اول بهمن , بازگشایی مدارس بعد از کرونا , شهرستان بیرجند , خراسان چنوبی , شهرهای قرمز , شهرهای نارنجی , شهرهای،زرد،آبی،شهرهای،سفید , ساعات،کار،معلم،شورای،مدرسه , اموزش و پرورش بیرجند ,
بازگشایی مدارس نوشته شده در سه شنبه 23 / 10 / 1399 ساعت 22:54

موضوع : رنگارنگ , اخبار آموزش و پرورش ,

اهداف دوره های تحصیلی

اهداف دوره های تحصیلی

نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی

جمهوری اسلامی ایران

 

نظر به اینکه اهداف دوره های تحصیلی به منظور تجلی اهداف آموزش و پرورش متناسب با ویژگی ها و شرایط سنی دانش آموزان در دوره مربوط تدوین شده است تا زمینه دستیابی انان به شایستگی های پایه را فراهم آورد و به رشد متوازن و همه جانبه ایشان کمک نماید این اهداف مبتنی بر اسناد بالادستی ، بویژه سیاست های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش ، مبانی نظری و سند تحول بنیادین اموزش و پرورش به تفکیک ساحت های ششگانه تعلیم وتربیت به تصویب رسیده است و بعنوان اهداف نظام تعلیم و تربیت مبین درجات دستیابی به مراتب حیات طیبه است.

تصویب این اهداف مدیران ، برنامه ریزان و عوامل سهیم و موثر در تعلیم و تربیت دانش آموزان را مکلف نموده است ضمن تلاش جدی برای تحقق انها در برنامه ریزی امور، سازماندهی فعالیت ها و انجام وظایف خود به گونه ای عمل کنند تا دانش آموزان در پایان هریک از دوره های تحصیلی به اهداف تعیین شده دست یابند.

 به منظور عملیاتی نمودن اهداف مذکور با عنایت به ابلاغ برنامه وزارت آموزش و پرورش طی بخشنامه شماره 140/116 مورخ 99.2.3 موارد زیر ابلاغ گردیده است.

بخشنامه و اهداف تحصیلی دوره های مختلف تحصیلی را از لینک زیر در ادامه مطلب می توانید دریافت نمایید.

 ...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : اهداف دوره های تحصیلی , وزارت آموزش و پرورش , ساحت های ششگانه،تعلیم،و،تربیت , مبانی نظری و سند تحول بنیادین اموزش و پرورش , اهداف دوره ابتدایی،اهداف،دوره متوسطه , اهداف مقطع ابتدایی و متوسطه , متوسطه،اول،متوسطه،دوم , معلمان فردا , شهرام دستجردی ,
اهداف دوره های تحصیلی نوشته شده در شنبه 27 / 02 / 1399 ساعت 19:25

موضوع : مدارس هوشمند , نرم افزارها , هوشمندسازی , رنگارنگ , اخبار آموزش و پرورش ,

افتتاح شبکه شاد
وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش‌آموزان می‌توانند بعد از تعطیلات سال جدید همانگونه که در حالت عادی در کلاس‌های خود حضور پیدا می‌کردند، در فضای مجازی هم در سرکلاس درس حاضر شوند
 
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو، محسن حاجی میرزایی در آئین افتتاح شبکه «شاد» اظهار کرد: با تعطیلی اجباری مدارس به علت شیوع ویروس کرونا خیلی نگران قطع فرآیند آموزشی فرزندانمان در مدارس شدیم.
 
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه خانواده آموزش و پرورش با وسعتی به پهنای ایران نیازمند بستری مناسب جهت گذر از این بحران جهانی و نیازمند به کارگیری راهبرد‌ها و فناوری‌های نوین است، افزود: با تدبیر مسئولان آموزش پرورش و بکارگیری توان صدا و سیما، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نخبگان دانشگاهی و بخش خصوصی در مدتی کوتاه و فشرده و تلاش بسیار زیاد همکارانم، سیستمی طراحی شده که علاوه بر صیانت از حریم خصوصی و امنیت اطلاعات دانش آموزان و معلمان، ساختار مدرسه و کلاس‌ها را در فضای مجازی به همان صورتی که در فضای واقعی است، به وجود آورده است.
 
آموزش مجازی دانش آموزان بعد از تعطیلات عید و بازگشایی مدارس ادامه دارد
 
حاجی میرزایی ادامه داد: براین اساس دانش آموزان می‌توانند از اول سال جدید و بعد از تعطیلات رسمی همانگونه که در حالت عادی در کلاس‌های خود حضور پیدا می‌کردند، در فضای مجازی هم در سرکلاس درس حاضر شده و با معلمان خود تعامل کنند. علاوه بر این تشکیل تیم آموزشی با کمک صدا و سیما و پخش دروس مدرسه توسط معلمان منتخب نیز انجام پذیرفته است.
 
شبکه اجتماعی "شاد" ویژه معلمان و دانش آموزان افتتاح شد
 
وی با بیان اینکه در سیستم جدید فضای مجازی، علاوه بر سیستم حضور غیاب، معلمان می‌توانند محتوای درسی مناسب را با خلاقیت و امکانات مناسب بیشتری، که در این محیط در اختیار خواهند داشت، در اختیار دانش آموزان قرار دهند، گفت: برای این کار شبکه اجتماعی با برند «شاد» بر روی زیر ساخت‌های شبکه‌های اجتماعی بومی کشور در نظر گرفته شده که فقط دانش آموزان، معلمان و مسئولان آموزش و پرورش مجاز به استفاده از آن هستند.
 
روایتی از تدریس مجازی جالب این معلم "حق‌التدریس"
 
حاجی میرزایی ادامه داد: تمامی ساختار مدارس و کلاس‌ها بر روی این شبکه، با استفاده از اطلاعات موجود در سیستم‌های آموزش پرورش از قبل به وجود


...ادامه مطلب

امتیاز :

برچسب ها : برنامه شاد , وزارت آموزش و پرورش , آموزش مجازی , کلاس مجازی , کلاس درس مجازی , مدارس شهرستان بیرجند , شهرام دستجردی , اپلیکیشن شاد , روش نصب شاد ,
افتتاح شبکه شاد نوشته شده در جمعه 01 / 01 / 1399 ساعت 3:24

صفحات سایت

تعداد صفحات : 4

لینک دوستان
کلیه حقوق این سایت ، متعلق به moalleman می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است .